Sny si máme plnit ... a ten můj se splnil. Mnoho let jsem toužila po zlatáčkovi, stále bylo nějaké ALE. Stavba domu, velký pes zničí zahradu, malé děti ... a podobné důvody. Přesto jsem se nevzdávala a postupně pořídila tři malé pejsky. První  byla holčička Cottonka, která k nám přišla v roce 2005 a do dnešních dnů nám přináší mnoho radosti. V roce 2016 jsme neodolali dvoum dlouhánům a pořídili dva jezevčíky Čipa a Montyho. I ti jsou super parťáci.
Přesto mé srdce nepřestalo toužit po zlatých odlescích v srsti. Až nastal den, kdy jsem se rozhodla, že si toto plemeno prostě pořídím, ať se děje co se děje. Nastalo dlouhé hledání, telefonování, zjišťování ...​​​​​​​
Mé zkušenosti nebyly s tímto plemenem vůbec žádné, o to větší práci jsem měla před sebou. Podmínky jsem si nastavila velmi přísně. V první řadě jsem hledala chovatele, který má ve svém chovu především zdravé jedince s povahou a vzhledem zlatého retrievera. Povedlo se!
Našla jsem chovatelskou stanici Aurea Rosa, kde paní Eva Píchová přistupuje ke svému chovu s největší zodpovědností.
Domluvila jsem si tedy návštěvu u paní Píchové, kde mě okouzlila budoucí maminka štěňátek Růženka nejen svojí krásou, ale především svým chováním. Zároveň jsem měla možnost poznat všechny členy domácnosti a ze všech jsem měla báječný pocit milých lidí, kteří trpělivě odpovídali na všechny mé dotazy. Můj zájem se návštěvou v této skvělé rodině zvýšil na maximum. Domluvila jsem se, že pokud bych vyhovovala jako budoucí majitelka štěňátka, budu kontaktována ve správný čas.
Za několik měsíců Růženka opravdu čekala štěňátka a já to vše strašně moc prožívala, nejvíc Růženky porod kdy jsem byla s paní Píchovou v kontaktu a držela palce, aby vše dobře dopadlo.
14.června 2018 se narodilo šest zdravých a krásných miminek. Čtyři chlapečci a dvě holčičky. Jedna z holčiček zůstávala doma a já doufala a moc si přála, aby druhá holčička byla naše.
Bylo nám dopřáno štěňátka pravidelně navštěvovat, sledovat jak rostou a tím si krátit čas, než si tu naši vysněnou holčičku budeme odvážet domů.
Dostala jméno Izi Shanti a nám všem obrátila život krásně vzhůru nohama ...
A pocit štěstí se natrvalo zabydlel v našich srdcích.
Back to Top